Blog Bonavita

Vždy aktuálne novinky o zdravej výžive alebo o našich výrobkoch.

Ktoré potraviny sú vhodné pri chudnutí?

Ktoré potraviny sú vhodné pri chudnutí?

Trápi vás nadváha alebo ste mierne pribrali a potrebujete zhodiť pár kilogramov? Neviete si rady a na internete sú rôzne informácie, ktoré vás mätú? Poradíme Vám zopár základných pravidiel ako schudúť efektívne a pritom zaradiť do jedálnička plnohodnotné potraviny.

Zdravé obilniny pre vašu výživu

Zdravé obilniny pre vašu výživu

Quinova na raňajky
Quinova je chutná pseudoobilnina, ktorá je vo svete i na Slovenku v poslednom obbdobí veľmi obľúbená hlavne vďaka svojim výživovým vlastnostiam. Quinoa je známa i ako Mrlík čílsky je rastlina, ktorá pochádza z Južnej Ameriky a na územie Európy sa dostala až koncom 19. storočia. Quinova je prirodzene bezlepková potravina, preto je vhodná i pre celiatikov, ktorý nemôžu konzumovať lepok, preto výrobky z nej je môžné konzumovať pri bezlepkovej diéte.

Prečo je pohánka výnimočná rastlina?

Prečo je pohánka výnimočná rastlina?

Pohánka je unikátna rastlina, ktorú zaraďujeme medzi pseudoobilniny spolu s amarantom i mrlíkom. Vďaka svojmu zloženie je zaraďaná medzi funkčné potraviny, ktoré majú profilaktívne účinky na organizmus. Je to medonosná  plodina, veľmi obľúbená medzi včelami a je zdrojom výborného a zdraviu prospešného medu s obsahom rutínu.

Sucháre ako súčasť racionálnej výživy

Sucháre ako súčasť racionálnej výživy

Tradičný suchár známy z minulosti aj ako diétny suchár sa objavil na slovenskom trhu medzi potravinami už v období 70. rokoch. Sucháre boli súčasťou výživy dokonca už v 15. storočí kedy ich konzumovali moreplavci počas svojich dlhých plavieb.

Festival zdravého životného štýlu a pozitívnej energie

Festival zdravého životného štýlu a pozitívnej energie

Na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí a v Medickej záhrade sa počas 15. až 17. septembra uskutoční jedinečný festival FITFEST. Počas týchto troch dní sa Bratislava stane centrom skvelej nálady.
PIATOK 15.9.2017 - Opening, hudobný program
SOBOTA 16.9.2017 - Prednášky s premietaním, tanečné predstavenie - deti, hudobná skupina, jóga, hry pre deti, kúzelníci a mnoho iných
NEDEĽA 17.9.2017 - prednášky, známe osobnosti, hudobné skupiny, detské tábory a iné

Pečené krehké sucháriky

Pečené krehké sucháriky

Plánujete grilovačku s vašimi priateľmi či s rodinou? Chcete ich ponúknuť aj chrumkavými pochúťkami bez použitia palmového olej? Máme pre vás správnu voľbu v podobe príjemného chrumkania, vyskášajte naše CROSTINI, vyrábané v závodoch v Topoľčanoch. Naše sucháriky sú jediné na slovenskom trhu bez použitia palmového oleja.

Viac info čoskoro...

Špalda vo výžive

Špalda vo výžive

HISTÓRIA ŠPALDOVEJ PŠENICE
Špaldová pšenica (Triticum spelta L.) je pôvodný druh pšenice, ktoré ľudstvo pestuje viac ako 8 000 rokov. Patrila medzi základné potraviny starých Grékov, Egypťanov či Keltov. Špalda ustúpila do pozadia kvôly šľachtiteľskému skúmaniu amerického biológa Normana Borlanga, ktorého cieľom bolo oddialiť celosvetový hladomor hlavne v štátoch ako je Mexiko, India a Pákistan. Od roku 1953 sa postupne začala presadzovať nová vyšľahtená pšenica, tak ako ju poznáme dnes.

9. ročník akcie ZDRAVO A CHUTNE

9. ročník akcie ZDRAVO A CHUTNE

Už 9. ročník výnimočnej akcie Zdravo a chutne, ktorá sa koná v nasledovných mestách: Bratislava, Žilina, Košice. Zdravo a chutne je jediná kampaň, ktorá už deviaty rok propaguje skutočne hodnotné, kvalitné, inovatívne a najmenej spracované potraviny.